Nadal pracujemy zdalnie! W związku z pandemią taki rodzaj pracy deklaruje już 88% firm na świecie. W Polsce również, ten tryb pracy nie jest już tylko sposobem na przetrwanie w czasie kryzysu. Powoli staje się to perspektywą stałej formy współpracy i prowadzenia działalności.

WEBCON BPS świetnie nadaje się do obsługi procesów organizacji z uwzględnieniem pracy rozproszonej. Kolejnym przykładem wykorzystania tej platformy przez INNFLOW jest propozycja prowadzenia listy obecności online.


Poznaj świat WEBCON BPS z InnFlow

Źródłem danych do obsługi procesu może być system ERP. Wówczas poniższe informacje pobierzemy automatycznie podczas startowania procesu:

    • Rejestr umów o pracę/zlecenia/b2b
    • Kalendarze i harmonogramy czasu pracy
    • Zarejestrowane nieobecności
    • Struktura organizacyjna i podległości

Możesz również powyższe informacje ewidencjonować w WEBCON BPS wykorzystując do tego dedykowane procesy.

Inicjując proces listy obecności system automatycznie wygeneruje propozycje zadań dla zatrudnionych pracowników/zleceniobiorców/b2b. Wyobraź sobie tworzenie listy na dany dzień np. o 8:00 każdego dnia, raz w tygodniu na cały tydzień roboczy, z możliwością weryfikacji i akceptacji przez kierownika… Różnorodność wariantów możemy zrealizować dzięki elastyczności platformy.Następnie każdy z pracowników/zleceniobiorców/b2b otrzymuje zadanie do wykonania – np. raz dziennie potwierdzenie swojej obecności za bieżący dzień. Tu również możesz wykorzystać warianty: powiadomienie email z możliwością potwierdzenia obecności, zadanie w platformie WEBCON BPS, zadanie realizowane w smartfonie lub tablecie.

W zależności od potrzeb, potwierdzenie listy obecność wymaga od pracownika tylko „kliknięcia” przycisku Podpisz listę aż po rozpisanie swojego czasu pracy w ramach rozliczenia Karty czasu pracy w projekcie.
Podpisane listy obecności mogą być zbiorczo zatwierdzane przez przełożonego, kierownika projektu i/lub pracowników działu HR.

Finalnie, na podstawie systematycznie raportowanych list obecności uzyskujesz:

  • Informację o bieżącym statusie obecności pracowników pracujących zdalnie, prezentowany na pulpicie przełożonego
  • Dane dla działu HR do poprawnego naliczenia wynagrodzeń oraz dokumentacji pracowniczej


Zachęcamy do śledzenia naszego bloga.
W kolejnych publikacjach przedstawimy propozycję realizacji następnych procesów w Webcon.


Poznaj świat WEBCON BPS z

Obieg dokumentów, Automatyzacja procesów biznesowych, Optymalizacja procesów biznesowych, Portal pracowniczy, Elektroniczny obieg dokumentów, WEBCON BPS

Poznaj świat WEBCON BPS z

Obieg dokumentów, Automatyzacja procesów biznesowych, Optymalizacja procesów biznesowych, Portal pracowniczy, Elektroniczny obieg dokumentów, WEBCON BPS

Udostępnij artykuł